Darmowa dostawa do paczkomatu oraz kurierem GLS i DPD przy zamówieniu powyżej 200 zł.

Darmowa dostawa do paczkomatu oraz kurierem GLS i DPD przy zamówieniu powyżej 200 zł.

    Nie masz żadnych produktów w Ulubionych.

Firany pełnią bardzo ważną funkcję - ocieplają wnętrze, wpuszczają do środka odpowiednią ilość światła, a nawet mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Aby firana pełniła funkcję dekoracyjną powinna być dobrze zaplanowana.

 

Od czego zacząć dobór sposobu zawieszenia?


Planowane wykończenie górne firany należy zawsze dopasować do obecnego systemu znajdującego się w pomieszczeniu (karnisz bądź szyna sufitowa). Ale jaka w ogóle powinna być szerokość systemu? Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać planowana dekoracja okienna. Jeżeli chcesz zawiesić w pomieszczeniu samą firanę bez zasłon to musisz kupić karnisz o szerokości większej o 40-60 cm od wnęki okiennej. Jeżeli dekoracja będzie składać się z firany oraz zasłon to musisz dodać ok. 70-80 cm do szerokości wnęki okiennej. Czasami przeszklenia w pomieszczeniu stanowią większość ściany – wtedy musisz dopasować system do całej szerokości tej ściany lub do własnych preferencji. Jeśli już posiadasz karnisz bądź szynę sufitową kolejnym krokiem będzie wybór sposobu zawieszenia firany.

 

Wybierz sposób zawieszenia firany


Głównym elementem firany nadającym jej charakteru jest wykończenie górne czyli część, za pomocą której zamocujemy ją do karnisza bądź do szyny sufitowej. Firany na przelotkach i tunelu zawiesisz tylko na karniszu drążkowym. Firany na taśmie marszczącej są uniwersalne i można je zawiesić zarówno na karniszu jak i szynie sufitowej. Firany na fleksach, taśmie wave oraz ślizgach dedykowane są do szyn sufitowych. 

 

Na karnisz

Jeżeli posiadasz karnisz drążkowy to masz 3 opcje do wyboru:

Na szynie sufitowej

Jeżeli posiadasz szynę sufitową to możesz wybrać jedną spośród 4 opcji zawieszenia: