Darmowa dostawa do paczkomatu oraz kurierem GLS i DPD przy zamówieniu powyżej 200 zł.

Darmowa dostawa do paczkomatu oraz kurierem GLS i DPD przy zamówieniu powyżej 200 zł.

    Nie masz żadnych produktów w Ulubionych.

Zasłony to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Stanowią uzupełnienie aranżacji, tworzą przytulną atmosferę, ale również dzięki nim możesz zaciemnić pomieszczenie lub odgrodzić się od miejskiego zgiełku. Doskonałym rozwiązaniem w kwestii wyboru dekoracji okiennej będą zasłony szyte na wymiar. Dzięki nim dopasujesz dekorację do dokładnych wymiarów okna oraz pomieszczenia. Aby zasłona stanowiła główny punkt w pomieszczeniu, musi być dobrze zaplanowana.

 

Od czego zacząć dobór sposobu zawieszenia?


Wykończenie górne zasłony należy dobrać, uwzględniając obecny system znajdujący się w pomieszczeniu (karnisz lub szyna sufitowa). Zasłony mogą pełnić różnorodne funkcje: osłaniać wnętrze przed światłem lub stanowić ozdobę okna. Aby odpowiednio dobrać kotarę do swojego pomieszczenia, powinieneś uwzględnić jej funkcję podczas wpisywania wymiarów.

Jeżeli chcesz, aby zasłona stanowiła punkt dekoracyjny w pomieszczeniu wybierz szerokość ok. 150 cm.

Szerokość dekoracji, która będzie zasłaniać całą powierzchnię okna powinna być równa długości karnisza (bez końcówek) lub szyny sufitowej. Jeżeli chcesz zamówić dwie zasłony na jedno okno, podziel szerokość karnisza/ szyny sufitowej na pół i zamów dwie sztuki.

Kotara najczęściej jest wybierana w taki sposób, aby zwisała ok. 2 cm nad podłogą lub parapetem. Dlatego wysokość zasłony dobierzesz indywidualnie i będzie to zależne od wysokości, na jakiej umieszczony jest karnisz oraz od sposobu wykończenia górnego zasłony. Czasami przeszklenia w pomieszczeniu stanowią większość ściany – wtedy musisz dopasować system do całej szerokości tej ściany lub do własnych preferencji. Jeśli już posiadasz karnisz bądź szynę sufitową, kolejnym krokiem będzie wybór sposobu zawieszenia zasłony.

 

Wybierz sposób zawieszenia zasłony


Elementem, który nie tylko wpływa na wygląd zasłony, ale także na łatwość jej zawieszania, jest jej wykończenie górne, czyli sposób zawieszenia. Zasłony na tunelu lub przelotkach zawiesisz jedynie na tradycyjnym karniszu drążkowym. Wykończenie góry taśmą marszcząca jest na tyle uniwersalne, że nadaje się zarówno do szyn sufitowych, jak i karniszy. Zasłony na fleksach, taśmie wave oraz ślizgach dedykowane są jedynie do szyn sufitowych. 

 

Na karnisz

Jeżeli posiadasz karnisz drążkowy to masz 3 opcje do wyboru:

Na szynie sufitowej

Jeżeli posiadasz szynę sufitową to możesz wybrać jedną spośród 4 opcji zawieszenia: